Programul ”Să ştii mai multe, să fii mai bun!”

Programul ”Să știi mai multe, să fii mai bun!” se desfășoară în perioada 1- 5 aprilie 2013 şi constă în derularea, la unităţii de învăţământ, într-o săptămână din al doilea semestru şcolar, a unui orar special format doar din activităţi cu caracter non-formal.

Programul își propune implicarea, deopotrivă, a elevilor și a dascălilor, în activități extracurriculare și extrașcolare, interesante, care să le valorizeze talentele, preocupările extra-şcolare şi competenţele în domenii cât mai diverse şi interesante.

Anul acesta, clopoţelul acestei săptămâni va suna în data 1 aprilie 2013. Activităţile propuse exced curriculumul naţional şi sperăm să aducă plus-valoare întregii comunităţi şcolare, prin competenţe, coeziune, spirit de echipă şi, nu în ultimul rând, prin zâmbetele elevilor şi dascălilor implicaţi.