Curs festiv – Prima promotie de liceeni 2009 – 2013

Pentru clasa a XII-a a Liceului Tehnologic Nisiporesti, clopotelul scolii a sunat  pentru ultima oară. Clinchetul a fost preluat de melodia imnului studentesc Gaudeamus igitur, interpretat cu emotie de absolventii promotiei 2013, ce au tinut cu tot dinadinsul, ca in acest an să marcheze evenimentul terminal printr-o festivitate de exceptie.

Aceasta a constat în îmbrăcarea robei si a tocii, împărtășirea impresiilor si emotiilor adunate în cei 4 ani de liceu,transmiterea cheii scolii. Cuvîntul de deschidere i-a apartinut domnului diriginte, profesorul Dunăre Constantin, ce a tinut să-i felicite pe proaspetii absolventi si să le ureze succes la bacalaureat.

Răspunsul celor ce se îndreaptă spre examenul maturitătii a fost prezentat de către eleva Dancă Mihaela,  sefă de promotie. După  înmînarea premiilor, a fost predată cheia liceului către eleva Sascău Nicoleta, lidera clasei  a XI-a.